برای هوشمندسازی ساختمان در اصفهان قبل از هر چیز با ما تماس بگیرید (مشاوره رایگان)

هوشمند سازی ساختمان در اصفهان

اصفهان همیشه به عنوان یکی از شهرهای پیشرو در صنعت کشور عزیزمان مطرح بوده است. و امروز نیز که مباحث مربوط به هوشمند سازی ساختمان و مزیت های آن بیشتر مورد توجه قرار گرفته، این شهر و شرکتهای آن حرفهای زیادی برای گفتن دارند. به همین جهت نیز هوشمندسازی ساختمان در اصفهان نسبت به سایر شهرهای کشورمان از پیشرفت بیشتری برخوردار بوده است. هوشمند سازی ساختمان در اصفهان با مفهوم نوین آن قدمتی در حدود 20 سال دارد. و شرکتهای قدیمی و با سابقه در زمینه هوشمندسازی ساختمان در اصفهان کم نیستند. این شرکتها فعالیتهای بسیار ارزشمندی در زمینه هوشمند سازی ساختمان در اصفهان و همچنین سایر شهرهای کشور عزیزمان ارائه کرده اند.

ساختمانهای هوشمند دارای مزیت های فراوانی می باشند. که در مقالات مختلف به انها پرداخته شده است. این ساختمانها قادرند، زمان ارزشمند ما را ذخیره کنند و علاوه بر این ها هزینه‌ های مصرف انرژی را نیز کاهش دهند. اما توسعه سریع این فن‌آوری‌های جدید باعث شده تا برخی بپرسند که دقیقا یک خانه هوشمند چیست؟

خانه هوشمند در اصفهان- هوشمند سازی ساختمان

مروری کوتاه بر تاریخچه هوشمند سازی ساختمان

در سال 1970، ورود كامپيوتر و تكنولوژي ارتباطات راه دور، زندگي بشر را متحول كرد. اين تغيير و تحول حتي از نظريه‌‌اي كه خود، جلودار اين تكنولوژي بود، پيشي گرفت. از سال 1990، زندگي فردي و اجتماعي افراد، با ورود كامپيوتر و ارتباطات راه دور و در نتيجه بي‌معني شدن فاصله‌ها، تغييرات بسياري كرد. فضاها و مكانهاي فيزيكي و تعاريفشان، درست همانند چهره انسان، در طول زمان دچار تغيير شده‌اند. براي مثال اتاقهاي ملاقات و کنفرانس شكل مجازي به خود گرفته اند. چرا كه بسياري از عناصر و اجزاء فيزيكي آنها، جاي خود را به كامپيوتر داده‌اند.اين اتفاق درست همان چيزي است كه مي‌توان نامش را وحدت ميان توانايي‌هاي كامپيوتر و دنياي فيزيكي ما دانست.

در هم آميختن دنياي فيزيكي ما با كامپيوتر و دنیای مجازی مرزهای ایده پردازی را تا بینهایت پیش می برد. كامپيوتر اين توانايي را دارد كه اطلاعات را دريافت كند و آنها را با كامپيوترها و ماشين‌ها ديگر رد و بدل كند. همچنين كامپيوتر مي‌تواند به راحتي كارهايي نظير، پويش اطلاعات، محاسبه، نتيجه‌گيري را در مدت زمان كوتاهي انجام دهد. گويي كامپيوترها هم مي‌تواند بيانديشند، اما سريعتر از انسانها. در سالهای اخیر سیستم های هوش مصنوعی مبتنی بر شبکه های عصبی پیشرفت چشمگیری داشته اند. و هیچ کس نمی داند که آینده این تکنولوژی های جدید تا کجا پیش خواهد رفت.

شرکت سرزمین هوشمند به عنوان یکی از قدیمی ترین شرکتهای هوشمندسازی ساختمان در اصفهان

با گسترش علم هوشمند سازیدر سراسر جهان شاهد شکل گیری هسته های اولیه این صنعت در کشور عزیزمان ایران بوده ایم. هوشمندسازی ساختمان در اصفهان نیز در سالهای اخیر رشد چشمگیری داشته است. در همین سالها ایده تاسیس شرکت مهندسی و طراحی کنترل هوشمند سرزمین هوشمند شکل گرفت. فعالیت این شرکت عمدتا در زمینه خدمات سیستم برق سنتی و هوشمند ساختمان بوده است. همچنین پروژه های متعدد و شاخص زیادی در زمینه هوشمندسازی ساختمان در اصفهان و سایر شهرهای ایران در بخشهای مسکونی، اداری، تجاری و فرهنگی به انجام رسانده است. شرکت سرزمین هوشمند دارای مدارک بین المللی طراحی و اجرای سیستم های BMS و HOME AUTOMATION می باشد. همچنین این شرکت مدرس پروتکل KNX وسیستم هوشمند ساختمان نیز می باشد.

وضعیت کنونی علم هوشمند سازی سازه ها و افق پیش روی هوشمندسازی ساختمان در اصفهان

امروزه ساختمانها خود گونه ای از تکنولوژی هستند. آنها خود را با تكنولوژي وفق مي‌دهند. و از آن بهره مي‌گيرند. ساختمانها به عنوان يك سازه به محض اينكه توانايي های کنترل كامپيوتری را در اختيار بگيرند، هوشمند خواهند شد. نخستين بناي هوشمند از تكنولوژي در جهت مهيا ساختن محيطي امن و راحت و انرژي زا استفاده كرد. ايده يك ساختمان هوشمند، ارتباط و پيوستگي ميان دسترسي، نوردهي، امنيت، نظارت، مديريت و ارتباط راه دور را پيش رو قرار مي‌دهد. عامل يكپارچگي، اين توانايي را به سيستمها مي‌دهد. تا بتوانند اطلاعات را ميان خود رد و بدل كنند. تبادل اطلاعات ميان اين سيستم‌ها باعث مي‌شود كه خروجي اطلاعات كه همان نتيجه نهايي است.

از سوي ديگر سيستمهاي خروجي اطلاعات و يا تصميم گيرنده‌هاي نهايي، سيستم‌هايي هستند پاسخگو، كه پاسخي مناسب براي اطلاعات ارسالی كه از منابع گوناگون به سيستم وارد مي‌شوند، مهيا مي‌كنند. خروجي‌هاي اطلاعات( output ) و سيستم‌هاي تصميم گيرنده ، اصلي‌ترين و ضروري‌ترين مولفه در اين نوع معماري كه به نام معماري پاسخگو شناخته مي‌شود، هستند.سیستم مدیریت هوشمند ساختمان چیست؟سیستم مدیریت هوشمند ساختمان (bms)به مجموعه سخت افزارها و نرم افزارهایی اطلاق می شود که به منظور مانیتورینگ و کنترل یکپارچه قسمت های مهم و حیاتی در ساختمان نصب می شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و حتی آموزش در زمینه هوشمند سازی ساختمان در اصفهان با مراجعه و یا تماس آسان با شرکت بهفر خورمیانه می توانید اطلاعات تکمیلی را در این خصوص دریافت نمایید.

تعریف کلاسیک برای ساختمان هوشمند

با بکارگیری سیستم مدیریت هوشمند سازی ساختمان می توان بازدهی امکانات و تسهیلات کنونی ساخنمان را افزایش داد. عملکرد آنها را بهینه نمود. همچنین سطح خدمات را با بکارگیری پیشرفت ها و فناوری های روز ارتقاء داد. یک ساختمان هوشمند ساختمانی است که دارای یک زیر بنای ارتباطی پیشرفته است. کلیه سیستمهای این ساختمان با استفاده از امکانات کامپیوتری بصورت مرکزی مانیتور و کنترل می شوند. همچنین ساکنین این ساختمانها ضمن استفاده از خدمات پیشرفته ساختمان هوشمند، جویی قابل ملاحظه ای کرده و یک خانه لوکس را نیز تجربه می کنند.

تصویر برای هوشمندسازی ساختمان در اصفهان

مزایای بکارگیری سیستم مدیریت هوشمند سازی ساختمان در اصفهان

تجربه ما از هوشمندسازی ساختمان در اصفهان طی سالهای اخیر نشانگر رسیدن به مزایای بسیار زیاد و قابل توجه بوده است. که بستگی به نوع سیستمهای استفاده شده و شرایط موجود متفاوت داشته است. با اینحال می توان موارد زیر را به عنوان مزیتهای اصلی هوشمندسازی ساختمان در اصفهان طی سالهای اخیر برشمرد:

 1. افزایش رفاه محیطی و لوکس نمودن ساختمان با مکانیزه کردن سیستمهای موجود ساختمان
 2. کاهش مصرف انرژی در ساختمان با بهره برداری بهینه از انواع سوخت و جلوگیری از اتلاف و پرت منابع تجدید ناپذیر و ارتقاء کارایی مدیریت انرژی
 3. کاهش هزینه های شارژ و نگهداری به مقدار قابل ملاحظه با بکارگیری روشهای نوین مدیریت هوشمند
 4. افزایش ایمنی و امنیت ساختمان از طریق ایجاد سیستم های نظارت و کنترل مستمر و غیر مستمر بر روی کلیه سیستم های موجود ساختمان اعم از کنترل تردد و سطح دسترسی و کنترل حریق و ضد سرقت و دوربین های مدار بسته
 5. کنترل دما در ساختمان با بکارگیری سیستم های گرمایش و سرمایش خودکار
 6. کنترل خودکار روشنایی ساختمان با بکارگیری سیستم های هوشمند کنترل روشنایی
 7. کنترل و مانیتورینگ ساختمان بصورت مرکزی و از راه دور از طریق سیستم های کامپیوتری
 8. افزایش کارایی و بهره وری سیستم ها و امکانات موجود در ساختمان با استفاده از سیستم کنترل مرکزی و تعبیه برنامه نرم افزاری و ایستگاه های کار
 9. کنترل یکپارچه تمامی سیستم های مکانیکی، الکتریکی، تهویه، روشنایی، تردد و حفاظت، اعلام حریق و کنترل دود، آسانسورها، حرارتی و ……
 10. کاهش نیروهای انسانی درگیر در ساختمان و خطاهای ناشی از عملکرد آنها
 11. افزایش عمر مفید تجهیزات بکار رفته در ساختمان با بکارگیری بهینه از آنها

ارتباط هوشمند سازی ساختمان و طراحی داخلی

اصولا هوشمندسازی ساختمان و طراحی داخلی آن با اهداف مشابهی انجام می پذیرند. برای مثال طرحان داخلی و متخصصین هوشمند سازی ساختمان هردو تلاش دارند که سازه را جهت بهره برداری هرچه بهتر کاربر آماده نمایند. وجود نقاط مشترک بین طراحی داخلی و هوشمند سازی آن سبب شده است که شرکت های طراحی داخلی در اصفهان به صورت مستقیم دیسیپلین هوشمند سازی ساختمان را در خود جای دهند. و یا اینکه پروژه های در دست اجرا را با شرکت های فعال در زمینه هوشمند سازی ساختمان به انجام برسانند.

امروزه روشهای نوسازی و هوشمند سازی ، که در طراحی و دکوراسیون داخلی ساختمانها و فضاهای باز اعمال می شود ، تأثیر بسزایی در ایجاد آرامش و افزایش کیفیت زندگی افراد دارد. استفاده از روش های پویا و استفاده همزمان از نور ، حرکت و رنگ می تواند صحنه های زیبایی همراه با ایجاد احساسات زیبا را به نمایش بگذارد.

پیش نیاز تحقق این امر ایجاد تعادل از نظر نمود نور ، رنگ و فضا است. استفاده از وسایل الکترونیکی و استفاده از ایده های نوین طراحی و معماری ، هماهنگی سه عنصر نور ، رنگ و فضا را تسهیل کرده است و این امر باعث شده است که فضاهای مسکونی تا حد امکان به محیط های طبیعی شباهت داشته و منجر به ایجاد آرامش و امنیت روانی و آرامش در افراد شود. .

کلام آخر

شرکت سرزمین هوشمند، با افتخار به مشاوران و طراحان برجسته خود و با استفاده از فن آوری پیشرفته، از نظر هوشمند سازی، دکوراسیون و طراحی نما و طراحی داخلی، خدمات کارآمد و مدرنی را ارائه می دهد. گروه ما با تکیه بر دانش و تخصص کارشناسان مجرب خود و در ارتباط با محافل دانشگاهی و با استفاده از فناوری های روز، آماده طراحی و اجرای پروژه های هوشمند سازی با در نظر گرفتن نظرات و سلیقه خود شما است. در واقع ما گروهی از متخصصین را استخدام کرده ایم که دارای مهارت، تعهد و نوآوری هستند تا بتوانند رویاهای شما را به واقعیت تبدیل کنند.

2 پاسخ

تعقیب

 1. […] هوشمند سازی ساختمان را در سراسر ایران از طریق این لینک دنبال […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.