ورودی خانه مدرن با استفاده از درب پلی وود

چرا تولید پلی وود و استفاده از آن تا این حد فراگیر شده است؟

تولید پلی وود به صورتی که امروز وجود دارد تقریبا از اوایل قرن بیستم شروع شده است. و از آن زمان به صورت مستمر استفاده از آن در صنایع مختلف افزایش یافته است. تا جایی که در حال حاضر کارخانه های بسیاری در سراسر جهان مشغول تولید پلی وود جهت مصرف در صنعت ساختمان و مبلمان و کشتی سازی و … هستند.

بدیهی است که محبوبیت استفاده از این محصول ارزشمند طی دهه های اخیر در سطح جهان و همچنین کشور عزیزمان بی دلیل نیست. لذا در ادامه برخی از دلایل افزایش تولید پلی وود و همچنین محبوبیت آن طی سالهای اخیر در کشورمان ارائه خواهد شد.

1- ظاهر پلی وود عالی است

در روند تولید پلی وود، این محصول با روکشی از چوب پوشیده می شود. به همین خاطر علاوه بر این که بسیار شبیه به چوب به نظر می رسد. به دلیل استفاده از روکشهای چوب های مرغوب، ظاهری بسیار زیبا نیز ایجاد می شود.

تولید پلی وود جهت ساخت دربهای با ظاهر مدرن

2- تولید پلی وود به گونه ای است که آن را بسیار مقاوم می سازد

چوبهای گونه های مختلف درخت مقاومتهای مختلف دارند. حتی در یک گونه و در یک درخت نیز مقاومت متفاوت می باشد. همچنین مقاومت آن به نوع و جهت نیروی اعمالی نسبت به رگه نیز بستگی دارد. چوب تراکم و عملکرد کششی بسیار خوبی در جهت رگه خود دارد، اما در مقابل نیروی عمود بر رگه، بسیار ضعیف است. مقاومت مختلف چوب، مربوط به درخت زنده است که بر اساس شرایط و نیازهای خود رشد می کند. به همین خاطر است که کیفیت الوار بر اساس عوامل محیطی مانند آب و هوا، بارندگی و عوامل محلی مانند شرایط زمین و شیوه های مدیریت جنگل متغیر است.

در روند تولید پلی وود با توجه به اینکه درصد زیادی از متریال مورد استفاده مصنوعی است که دارای خصوصیات یکنواختی نیز می باشند، خصوصیات فیزیکی محصول تولید شده نیز یکنواخت تر خواهد شد. همچنین در صورتی که در موقعیت های خاص نیاز به خصوصیت منحصر به فردی مانند مقاومت بسیار زیاد باشد، می توان با ایجاد تغییر در مواد مصنوعی این تغییرات را ایجاد نمود. و به کیفیت مورد نظر دست یافت.

علاوه بر این با توجه به ساختار سه لایه پلی وود، استحکام آن به خوبی و به طور مساوی توزیع می گردد و استفاده از چسبهای قوی فنولی مقاومت آن را افزایش می دهد.

3- داوام بسیار زیاد پلی وود

در تولید پلی وود شرایط به گونه ای تنظیم می شود که بر خلاف چوب، بدون در نظر گرفتن جهت، محصول نهایی از مقاومت یکنواخت در کلیه جهت ها بر خوردار باشد. همچنین مقاومت در برابر شرایط نامساعد فیزیکی و شیمیایی باعث می شود تا این محصول از دوام بسیار بیشتری نسبت به چوب برخوردار باشد.

همچنین استفاده از روکشها و چسبهای خوب باعث می شود مقاومت در برابر ضربات اجسام تیز، خش و … به میزان قابل ملاحظه ای افزایش یابد.

4- متریال مورد استفاده در تولید پلی وود باعث سبک شدن آن می شود

این محصول علی رغم مقاومت و دوام قابل قبول به طرز شگفت آوری سبک تر از چوب می باشد. همین امر سبب می شود که این محصول برای استفاده در مبلمان نیز بسیار مناسب باشد. چرا که وزن یک مشخصه بسیار مهم در ارزیابی کیفیت مبلمان محسوب می گردد.

5- تولید پلی وود در اندازه های بزرگ

در هنگام استفاده از چوب در ساخت مبلمان، اغلب با مشکل نداشتن قطعات چوبی که به اندازه کافی بزرگ باشند مواجه می شویم. اما در تولید پلی ود سعی می شود قطعات با ابعاد استاندارد و اندازه های بزرگ تا 1800 میلیمتر طول و 1200 میلیمتر عرض تولید شوند. بنا براین امکان استفاده از این محصول در گستره بسیار بزرگ تری نسبت به چوب وجود دارد.

قطعات یکپارچه و بزرگ پلی وود جهت ساخت درب

6- پلی وود یک ناحیه وسیع را پوشش می دهد

از آنجا که تولید پلی وود در ابعاد و اندازه های بزرگ صورت می پذیرد. این محصول می تواند ابعاد مورد نیاز را به آسانی پوشش دهد. بنا براین هیچ شکاف و یا انتهای ناهموار نخواهید داشت. همچین هدر رفتن متریال به میزان حداقل خواهد بود.

7- پلی وود به راحتی در قسمتهای مختلف جدا نمی شود

یکی از معایب بزرگ کار با چوب این است که چوب به راحتی در قسمتهای گره ها تمایل به جدا شدن دارد. اما با توجه به تولید پلی وود به شکل متقاطع امکان تقسیم و جدا شدن قسمتهای مختلف آن و همچنین از سطح زیرین وجود ندارد.

8- پلی وود برای سطوح منحنی عالی است

آخرین باری که شما ایجاد سطوح خمیده با چوب را انجام دادید چه زمانی بود؟ احتمالاً هرگز ، اما اگر چنین چیزی را امتحان کرده اید ، نتایج به نظر نمی رسد عالی باشد. هنگامی که با استفاده از چوب سطوح خمیده ایجاد می کنید، لبه ها احتمالاً ناهموار خواهند بود. و پس از پایان کار نیاز به رنده و سمباده زنی وجود دارد. که بسیار وقت گیر است. اما پلی وود این قابلیت را دارد که به راحتی روی هر سطح خمیده یا منحنی را پوشش دهد.

در هر صورت پلی وود یک متریال عالی برای معماران در طراحی و ساخت مبلمان و قسمتهای مختلف ساختمان می باشد.

8- پلی وود برای سطوح منحنی عالی است

آخرین باری که شما ایجاد سطوح خمیده با چوب را انجام دادید چه زمانی بود؟ احتمالاً هرگز ، اما اگر چنین چیزی را امتحان کرده اید ، نتایج به نظر نمی رسد عالی باشد. هنگامی که با استفاده از چوب سطوح خمیده ایجاد می کنید، لبه ها احتمالاً ناهموار خواهند بود. و پس از پایان کار نیاز به رنده و سمباده زنی وجود دارد. که بسیار وقت گیر است. اما پلی وود این قابلیت را دارد که به راحتی روی هر سطح خمیده یا منحنی را پوشش دهد.

تولید پلی وود و استفاده از آن در صنعت ارزش افزوده بیشتری ایجاد می کند

شما می توانید مطمئن باشید وقتی از پلی وود برای هر پروژه استفاده می کنید ، پرت مصالح بسیار کمی وجود خواهد داشت. همچنین می توانید از هر سانتیمتر مربع یک ورق استاندارد استفاده کنید.

بهتر از همه ، قیمت پلی وود همیشه پایین تر از چوب خواهد بود. بنابر این محصول نهایی مقرون به صرفه است و همین امر باعث محبوبیت بیشتر این محصول در این روزها در بین صاحبان خانه و سازندگان می شود.

تولید پلی وود جهت ساخت دربهای مدرن و با پوشش سطوح و قسمتهای منحنی

تولید پلی وود در حفظ محیط زیست بسیار موثر است

گفتن اینکه پلی وود یکی از دوستانه ترین محصولات سازگار با محیط زیست است که توسط انسان ایجاد شده ممکن است کمی مبالغه آمیز به نظر برسد. مطمئناً در تولید پلی وود از چوب استفاده می شود. اما تولید پلی وود به چوب کمتری نسبت به محصولات تمام چوبی احتیاج دارد.

این بدان معناست که چوب بیشتری صرفه جویی می شود و همین امر باعث می شود پلی وود به محصولی سازگار با محیط زیست تبدیل شود. و با توجه به وضعیت نگران کننده محیط زیست و جهان بسیار مهم است.

با تمام مزایای مورد اشاره در خصوص تولید پلی وود، انتخاب آن برای درها یا هر پروژه ای که به مواد چوبی احتیاج دارد روش هوشمندانه ای برای پیشبرد است.

تامین تجهیزات صنعتی

برای کسب اطلاعات در مورد سایر تجهیزات صنعتی، مانند انواع شیرآلات صنعتی ، انتخاب شیرها ، شیر پروانه ای ، شیر توپی ، شیر دروازه ای ، شیر کروی ، شیر سماوری ، شیر سوزنی ، سلونوئید ولو و روتاری ولو ، ریلیف ولو ، دیافراگم ولو و … به قسمت مقالات اختصاصی، مراجعه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.